Přejít k hlavnímu obsahu

Partneři

ČESTNÝ PARTNER


Česká asociace umělé inteligence

Česká asociace umělé inteligence je nejvýznamnější celonárodní iniciativa podporující rozvoj Česka v oblasti umělé inteligence. S více než 300 korporátními členy se zaměřuje na převádění teorie do praxe, etické aspekty a popularizaci umělé inteligence. Smysluplně zapojuje soukromý, veřejný, akademický i neziskový sektor do příležitostí a změn spojených s AI. Za účelem sdílení a budování znalostí v rámci veřejné správy vznikla při asociaci Platforma pro AI ve veřejné správě. To vše s cílem fungovat jako přehledná křižovatka problematiky AI v České republice, na kterou se můžete zdarma obrátit i vy.

HLAVNÍ PARTNEŘI


O2 IT Services

O2 IT Services = expert v oblasti IT.

Na českém trhu působíme již 30 let.

Jako dceřiná společnost O2 využíváme jejího silného zázemí a jsme stabilním partnerem s dlouhodobou strategií.

Jako menší samostatná firma jsme rychlí, flexibilní a přirozeně agilní.

Zákaznické IT pokrýváme od A po Z a takzvaně „šijeme na míru“. Portfolio našich služeb tvoří: architektura a IT business consulting, IT infrastruktura, vývoj a provoz aplikací, systémová integrace a IT bezpečnost.

Jsme technologicky nezávislí. Technologie vlastníme a věříme tomu, co vyvineme. Naše IT řešení obvykle i dlouhodobě provozujeme a dále rozvíjíme.

Náš tým má cca 200 IT odborníků. Tito lidé jsou motorem našeho úspěchu.

SEYFOR

Seyfor je přední evropský dodavatel softwaru a IT služeb. Jeho řešení využívají stovky podniků i veřejných institucí při správě ekonomických agend, personalistiky, spisové služby nebo řízení interních procesů. Společnost má více než 30 let zkušeností a pevnou pozici v regionu střední a východní Evropy. Klade důraz na dlouhodobé partnerství, spolehlivost a vysokou míru automatizace. Seyfor přináší veřejnému sektoru moderní technologie – od cloudových služeb až po využití umělé inteligence v každodenní praxi.

PARTNEŘI


GORDIC

Společnost Gordic je předním IT dodavatelem pro veřejný sektor s více než 30letou tradicí. Platformu GINIS používají pro každodenní administrativu tisíce zaměstnanců ministerstev, krajů, obcí a dalších organizací. Společnost se zaměřuje na dodávku elektronické spisové služby a nástrojů pro řešení ekonomických a personálních agend s důrazem na kvalitu a bezpečnost. Společnost je také zapsána v katalogu Cloud computingu jako poskytovatel cloudových služeb. V její nabídce najdete též nástroje na řízení kybernetické bezpečnosti.

Advomate s.r.o.

Advomate s.r.o. je český startup, který díky pokročilé umělé inteligenci zásadně zjednodušuje a automatizuje práci s právními dokumenty a procesy – nejen ve firmách, ale také ve státní správě. Platforma Advomate pomáhá organizacím efektivně spravovat smlouvy, právní dokumentaci a legislativní agendu bez nutnosti specializovaných právních znalostí.

Mezi spokojené uživatele patří jak významné společnosti typu Škoda Auto nebo Skanska, tak i veřejné instituce, například Jihočeský kraj, Středočeský kraj či některá česká ministerstva. Díky automatizaci a intuitivnímu prostředí Advomate šetří uživatelům čas, snižuje rizika spojená s právními úkony a výrazně zvyšuje celkovou efektivitu.

Advomate přináší dostupnou, transparentní a chytrou správu práva pro každého – od soukromého sektoru až po státní instituce

EDIH CTU

Jsme tým odborníků, který pomáhá firmám a organizacím nalézt přínosy umělé inteligence v jejich každodenních činnostech. Věříme, že rozvoj a využívání AI může pomoci v řadě oblastí.

Hledáme řešení, jež usnadní práci lidí, a tím také zvýší kvalitu a rychlost práce celé společnosti. Boříme mýty, dodržujeme etická pravidla. Jsme #EDIHCTU!“

Audixa

Audixa je česká webová aplikace pro automatický přepis mluveného slova do textu, navržená primárně pro města, obce a veřejné instituce. Umožňuje rychlé a přesné zpracování záznamů z jednání zastupitelstev, komisí nebo správních řízení – bez nutnosti ručního přepisování. Služba využívá moderní technologie rozpoznávání řeči, funguje plně online a nabízí export do běžných formátů (PDF, Word, Excel, TXT). Její hlavní výhodou je jednoduchost použití, vysoká přesnost a cílené zaměření na skutečné potřeby úřední agendy.

Digitální a informační agentura

Digitální a informační agentura (DIA) představuje klíčovou instituci českého státu v oblasti digitalizace veřejné správy. Jejím cílem je zajistit koordinovaný, efektivní a uživatelsky přívětivý rozvoj digitálních služeb pro občany, podnikatele i úřady. DIA spravuje a rozvíjí zásadní prvky digitální infrastruktury, jako jsou Portál občana, datové schránky, Czech POINT nebo Národní identifikační autorita. Důraz klade na bezpečnost, interoperabilitu a srozumitelnost systémů, a zároveň podporuje využití otevřených dat a moderních technologií, včetně umělé inteligence. V rámci své činnosti propojuje státní instituce, odbornou veřejnost i uživatele s cílem vytvořit digitální stát 21. století.

ZA PODPORY


Alšova jihočeská galerie

Alšova jihočeská galerie je jediné muzeum umění v Jihočeském kraji a patří k pěti největším institucím svého druhu v České republice. Uchovává umělecká díla od 13. století až po současnou tvorbu a svou sbírkou se řadí mezi nejvýznamnější české instituce. Funguje od roku 1953 a ve svém názvu nese jméno slavného jihočeského rodáka, malíře a ilustrátora Mikoláše Alše (1852–1913). Od roku 1956 je hlavním sídlem galerie neogotická jízdárna zámku Hluboká nad Vltavou, která slouží pro prezentaci pravidelných atraktivních výstavních projektů. Alšova jihočeská galerie má dále pobočky: Wortnerův dům v Českých Budějovicích, Mezinárodní muzeum keramiky v Bechyni a depozitární a edukační objekt Sparta v Českých Budějovicích. Návštěvníci si mohou vybrat ze širokého výběru odborných i popularizačních výstav, prezentujících vlastní sbírkové fondy i projekty vzniklé v kooperaci s externími kurátory a jinými galerijními a privátními subjekty. AJG kromě výstav pořádá ve svých prostorách celou řadu doprovodných programů – komentované prohlídky, workshopy, přednášky, koncerty, divadelní představení či filmové projekce.

Anycoders

Anycoders je českobudějovická full-service digitální agentura. Sází na efektivitu díky inovacím v technologiích a rozmanitosti zkušeností z mnoha oborů. Kombinují technickou expertizu s kreativitou ve hledání chytrých digitálních řešení. Díky umělé inteligenci odbavují v relativně malém týmu stále větší a náročnější projekty jak pro firmy, tak státní instituce.

Jihočeská hospodářská komora

Největší podnikatelské sdružení na jihu Čech, které se pyšní dlouholetou tradicí již od roku 2001. Od té doby Jhk podporuje a rozvíjí podnikatelské prostředí v rámci 7 oblastních kanceláří. Díky tomu je blíže členským firmám, kterých je více než 1100. Jhk radí v otázkách souvisejících s podnikáním malým, středním a velkým firmám, včetně začínajících podnikatelů, pro které realizujeme oblíbenou sérii on-line webinářů Od nápadu k realizaci. Dále pak propojuje podnikatele i firmy napříč regiony ale i mezinárodně díky networkingovým akcím. Do svého portfolia řadí také vzdělávací semináře nejen pro veřejnost ale i dlouhodobější kurzy pro členy Jhk v rámci Jhk Akademie zaměřené na IT, manažerské a měkké dovednosti, cizí jazyky či ekonomiku a právo. Zástupcům firem pak radí v oblasti dotací, nabízí ale i exportní poradenství a pomoc při navázání nové spolupráce s partnery z okolních zemí, především pak z Rakouska a Německa. V rámci služeb Jhk nechybí ani pravidelný informační servis prostřednictvím informačních newsletterů a webu Jhk.cz. Snahou Jhk je i dlouhodobá podpora techniky, řemesel, IT dovedností a podnikavosti. Již několik let také spolupracuje s jihočeskými školami a zaměstnavateli s cílem zatraktivnit tyto obory a zvýšit tak počet kvalifikovaných absolventů. Podporujte i Vy #jihoceskepodnikani - www.jhk.cz

Jihočeská hospodářská komora

V říjnu 2024 proběhla na Vrchním soudu v Praze konference, zaměřená na problematiku dopadů umělé inteligence v justici https://www.justice-ai.eu. Jedním ze závěrů konference bylo zjištění nutnosti zvýšení povědomí pracovníků v justici o otázkách souvisejících se zaváděním a užitím umělé inteligence a pokusit se eliminovat negativní vliv umělé inteligence na soudní procesy, zejména pokud jde o využití tzv. deepfakes. Snaha o řešení těchto otázek vyústila v založení Centra pro digitalizaci a umělou inteligenci v justici (CendAI), které si dalo za cíl napomáhat při řešení těchto problémů.

Úkoly Centra

  1. Vytvoření katalogu problémů souvisejících s aplikací umělé inteligence v justici v oblasti etické, administrativní a právní.
  2. Navrhnout a prosazovat opatření v oblasti procesního a hmotného práva, týkající se využití umělé inteligence v justici.
  3. Aktivní účast při školící a konzultační činnosti pro soudce a administrativní personál soudů.